Ragasztásos visszérműtét

Szinte mindenki álmodozik arról, hogy egy betegsége vagy esztétikai problémája varázsütésre megszűnjön. Nos, a ragasztásos visszérműtét valójában ilyen. A varázslatért felkeresi sebészünket, és a megbeszélt időpontban megtörténik a fájdalommentes, utógondozást nem igénylő beavatkozás.

 

Miért kell megszabadulni a kitágult visszerektől?

A lábon keletkező visszértágulatok nem csak esztétikai szempontból zavaróak. A kitágult vénák nehezen szállítják a szív felé az "elhasznált" vért, a láb túlterhelt, fáradt, feszes, nehéz, a tág visszerek fájhatnak. A fásli, kompressziós harisnya csak átmenetileg segít. Ahogy telnek az évek, egyre rosszabb a helyzet.

A legjobb megoldás az, hogy a már kitágult ereket minél hamarabb kiiktassuk a rendszerből. A visszértágulatért genetikai örökségünk is felelős, de nagyban hozzájárulhat életmódunk, testsúlyunk, egészségi állapotunk is.

 

Vágás és lézer nélkül

A ragasztásos visszérműtét előnye, hogy a páciensnek nem kell számolnia a hagyományos visszérműtét okozta kellemetlenséggel. Az ereket nem kiveszik, hanem kiiktatják. A korszerű technológia lényege, hogy az érsebész egy régen bevált, jól ismert, ártalmatlan sebészeti ragasztóanyagot juttat a kitágult vénába. Ettől a véna fala összetapad majd felszívódik. A speciális ragasztóanyagot már régóta ismerik a sebészek, szívesen dolgoznak vele. Nagy elemszámú vizsgálat bizonyítja, hogy a ragasztó az emberi szervezetre sem rövid- sem hosszútávon nem veszélyes.

Az utóbbi évek nagy újítása ez a technológia, amellyel a ragasztóanyagot biztonsággal és fájdalommentesen a tág vénába lehet juttatni.

 

A műtét

A ragasztásos visszérműtétet alapos érsebészeti vizsgálat előzi meg annak érdekében, hogy az orvos jól ismerje az erek lefutását és állapotát. A személyre szabott beavatkozási terv megelőzi a későbbi esetleges szövődmények kialakulását. A beavatkozás során a páciens bőrét a megfelelő felületen fertőtlenítik, és izolálják. Ez után az orvos vékony katétert vezet a vénába, és bejuttatja a ragasztóanyagot a megfelelő területre. A beavatkozás után nincs szükség fáslira vagy kompressziós harisnyára, nincs lábadozási idő, nem jönnek létre bevérzések. A páciens még aznap visszatérhet az addig megszokott mindennapi életmódjához. A modern műtéti technológiával végzett beavatkozás hosszú hetek helyett csak pár órát vesz el a beteg életéből

 

A hagyományos visszérműtét

Sajnos a kitágult ereket nem lehet újra rugalmassá tenni. A megfelelő vénás áramlást nem lehet tartósan biztosítani, sem kenőccsel, sem tablettával. A felszínen futó tág vénát ki kell iktatni, az egészséges mélyvénás rendszer majd átveszi a feladatát. Hagyományosan különböző technikákkal ugyan, de az volt a sebész célja, hogy a vénát eltávolítsa. A műtét előkészítést igényelt, altatásban végezték, hat-nyolc hét lábadozási idővel járt. A páciens lábát hetekig véraláfutások, bevérzések tarkították. Tavaszi-nyári időszakban nagyon kényelmetlenül érintette a beteget, hogy hetekig fáslit kellett viselnie.