
Dr. Németh Gábor
Dr. Németh Gábor szemész szakorvos több évtizednyi tapasztalattal rendelkezik a szemészeti betegségek diagnosztikájában és kezelésében. Páciensei a debreceni TritonLife Magánkórház szemészetén széleskörű és precíz ellátásban részesülnek a legkorszerűbb technológiák alkalmazásával.
– Orvosi tanulmányaimat a Debreceni Egyetemen végeztem, 1999-ben szereztem diplomát. Már az egyetemi évek alatt világossá vált számomra, hogy a szemészet az a terület, amelyben ki szeretnék teljesedni. Ötöd-hatodéven találkoztam több olyan szemészprofesszorral, akik motiválóan hatottak a pályámra – osztja meg velünk dr. Németh Gábor, aki a szemészeti szakorvosi képesítést követően PhD fokozatot, habilitációt és a Magyar Tudományos Akadémia doktori címét is megszerezte.
Gyógyítás, oktatás, kutatás
Tizenhat évet töltött a Debreceni Egyetem Szemészeti Klinikáján, ahol a betegellátás mellett oktatási és kutatási tevékenységekben is részt vett. A páciensekkel való közvetlen foglalkozás, a magyar és angol nyelven zajló oktatás és a tudományos munka tehát hosszú évekig összefonódott a mindennapjaiban. Hazai és külföldi tapasztalatokat egyaránt szerzett, legyen szó tanulmányutakról vagy kongresszusokról.
2015-ben a Miskolci Kórház Szemészeti Osztályának vezetője lett, ahol hét évet töltött és számos műtéti eljárást vezetett be, illetve fejlesztett tovább. – Szükség van váltásokra, változásokra az ember életében – vallja a szemész, aki 2023 közepétől már kizárólag a magánegészségügyben dolgozik.
Dr. Németh Gábor elnöki pozíciót tölt be a Magyar Műlencse Implantációs és Refraktív Sebészeti Társaságban (SHIOL), ahol fő feladatai az éves kongresszusok szervezése és a tudományos élet koordinálása köré épülnek. Korábban a Magyar Szemorvos Társaságban hat éven át titkári pozícióban dolgozott. Több tudományos közleményt és előadást jegyez, magyar és angol nyelven egyaránt.
A kutató munka mellett az oktatás is központi szerepet játszik dr. Németh Gábor életében. Jelenleg a Miskolci Egyetemen oktat szemészetet, ahol a leendő egészségügyi szakembereket képzi. Korábban, a megyei kórházban rezidensképzéssel is foglalkozott, ahol a jövő szemészorvosait vonta be a napi gyakorlati munkába, legyen szó vizsgálatokról vagy műtéti tevékenységekről.
Szakterületek, gyakori tünetek
Dr. Németh Gábor széleskörű szakmai érdeklődéssel bír, a szemészet minden területével foglalkozott pályafutása során. – A szem elülső szegmentumára (szaruhártya- és szemlencse-betegségekre) és hátsó szegmentumára (üvegtest- és ideghártya-betegségekre) egyaránt nagy figyelmet fordítottam, fordítok – fejti ki kollégánk, majd hozzáteszi: Magyarországon, a szabályozásokból kifolyólag csak az állami szektorban lehet az ideghártya problémák műtétes ellátásával foglalkozni, de annak diagnosztikáját a mai napig végzi. Különösen nagy tapasztalata van a szemlencse műtétjeiben és a speciális műlencsék beültetésében.
Összességében bármely szemészeti panasszal megkereshetjük őt és a TritonLife szemész csapatát, a látásromlástól (lassú és gyors) a különböző gyulladásos megbetegedéseken át (pirosság, fájdalom, stb. tünetekkel) a nagyon sokrétű panaszokig. Intézményünk korszerűen felszerelt szemészetén ugyanis mindenfajta diagnózist fel tudunk állítani és a műtétes teendők legnagyobb részét is meg tudjuk oldani (például szürkehályogműtétek standard és speciális típusú műlencsékkel, zöldhályog-ellenes műtétek, szemhéjműtétek).
A prevenció ereje
A szakorvos hangsúlyozza az alapos és rendszeres szemészeti szűrővizsgálatok fontosságát, különösen 40-45 éves kor felett. – Sok olyan ismert szembetegség létezik, amely nagyon lassan indul, de tünetmentes állapotban ki tudjuk szűrni – magyarázza, kiemelve a zöldhályog példáját. – Látjuk, hogy az időben kiszűrt megbetegedéseket egy életen át nagyon jól karban tudjuk tartani. Járjunk el szemészhez is ugyanúgy, mint például fogorvoshoz, nőgyógyászhoz, urológushoz! – mutat rá dr. Németh Gábor, akinek a szemészet nem csupán szakma, hanem hivatás, éppen ezért mindent megtesz azért, hogy páciensei egészségesek legyenek.
– Szerencsésnek érzem magam, hiszen az elmúlt 25 évben végig tudtam kísérni a szemészet fejlődését minden téren, az egészen komplex diagnosztikai és műtéses eljárásokig. A mesterséges intelligenciát például bizonyos területeken napi szinten használjuk a gyakorlati ellátásban – zárja gondolatmenetét elkötelezett szemész szakorvosunk, aki szabadidejét legszívesebben a családjával tölti, de olykor a filmek és különböző sportesemények nyomonkövetése is kikapcsolódást nyújt számára.