Koncz Zsuzsa

Klinikai szakpszichológia

Koncz Zsuzsa felnőtt klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus, onkopszichológus több mint 10 éve tevékenykedik az onkopszichológia szakterületén, munkamódszereit alapvetően a pszichodinamikus szemlélet határozza meg, melynek lényege az élményeink és személyiségünk, viselkedésünk összefüggéseinek feltárása, megértése.

Teljes bemutatkozás

Koncz Zsuzsa felnőtt klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus, onkopszichológus több mint 10 éve tevékenykedik az onkopszichológia szakterületén, munkamódszereit alapvetően a pszichodinamikus szemlélet határozza meg, melynek lényege az élményeink és személyiségünk, viselkedésünk összefüggéseinek feltárása, megértése. Szakmai pályájáról így vall: 

Pszichológusi alapképzésemet az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógia és Pszichológia Karán végeztem. Ezt követően a Pécsi Tudományegyetemen folytatott klinikai szakképzés lezárásaként klinikai szakvizsgát tettem 2017-ben. Jelenleg a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének doktori képzésében veszek részt.

Autogén tréning, Mindfulness és Meaning-Centered Psychotherapy technikákat tanultam, tapasztalatot szereztem a pszichoanalízisben egyéni önismeret és szupervízió formájában. Munkamódomat alapvetően a pszichodinamikus szemlélet határozza meg, melynek lényege az élményeink és személyiségünk, viselkedésünk összefüggéseinek feltárása, megértése. Emellett rugalmasan alkalmazok más módszereket is eklektikus módon az egyén helyzetéhez illesztve. Szemléletem holisztikus: fontosnak tartom a testi, lelki, társas és szellemi folyamatok együttes és egymásra hatását.

2012 óta tevékenykedem az onkopszichológia szakterületén, 8 évet dolgoztam az Országos Onkológiai Intézetben daganatos megbetegedéssel küzdő személyekkel és családtagjaikkal. Doktori kutatásom is az emlőrákban megbetegedett nők helyzetére fókuszál, valamint a 2022-es évet a Fulbright és a Rosztóczy ösztöndíjak támogatásával az USA-ban töltöttem a pszichoszociális onkológiai ellátórendszer tanulmányozásával három onkológiai központban: az MD Anderson Cancer Centerben, a Rogel Cancer Centerben és a Memorial Sloan Kettering Cancer Centerben.

A TritonLife-ban végzett munkám során elsősorban az emlőműtétre felkészülést támogató csoportos és egyéni foglalkozásokat tartok, pszichológiai állapotfelmérést végzek, valamint támogató terápiát vezetek daganatos megbetegedéssel küzdő felnőttek és hozzátartozóik számára. Rendelésemet nagykorú személyekkel foglalkozom.  

A pszichoterápiás munka mellett érdeklődésem kiterjed a korszerű szaktudás átadására, oktatására és a kutatásra is. Saját tudásomat is folyamatosan fejlesztem hazai és nemzetközi képzéseken, konferenciákon való részvétel által.

Magánellátásban 2016 óta dolgozom.