Hüvelyfiatalítással újra kivirágzik a női önbizalom – dr. Kovács György, a beavatkozás amerikai úttörője mesélt a sok hölgyet érintő kérdésről

Lézeres és műtéti eljárásokkal is orvosolható, amikor szülés után, illetve az évek múlásával a hüvely elveszíti optimális szerkezetét. A témát dr. Kovács Györggyel, a veszprémi TritonLife Medical Center nőgyógyászközösségének tagjával jártuk körül, aki négy évtizedes szakmai tapasztalattal segíti a hölgyek gyógyulását, életminőségének javulását.

– A hüvelyfiatalítást (vaginal rejuvenation) tágabban értelmezve általában feminin megújulásnak szoktam nevezni, hiszen itt nem csupán a hüvely megújulásáról van szó, hanem egy még komplexebb témáról. A hölgyek az idő mulásával (részben a kollagéntermelés megváltozásával), illetve gyermekük, gyermekeik születését követően számos kihívással találkozhatnak. Megváltozhat például a kisajkak színe, nagysága – kezdi dr. Kovács György, aki hosszú évtizedek után tért haza Amerikából, ahol saját klinikát vezetett, és ahol úttörőként indította el kozmetikai nőgyógyászati programját.

Milyen az önérzetünk, szeretjük, szépnek látjuk-e önmagunkat?

– A ‘60-as évek végétől végbemenő szexuális forradalomnak köszönhetően és a pornográf tartalmak elterjedése kapcsán egyre inkább előtérbe került, hogy a nők hogyan látják önmagukat, egyre jobban tudatosították, hogy milyen esztétikai jellemzőkkel bír és milyen funkciókat lát el a külső nemi szervük – mondja a TritonLife nőgyógyász szakorvosa, akihez a szakterület teljes palettája kapcsán bizalommal fordulhatunk, ám a kozmetikai nőgyógyászat kifejezetten szívügye.

– Azzal, hogy szexuális értelemben véve egyre felszabadultabbak lettek a hölgyek, az elvárásaik is megváltoztak, ugyanakkor a médiatartalmakból látott esztétikai jegyek is hatással voltak, vannak a szexuális viselkedésükre, külsejük megítélésére. Hogyan gondolkodunk önmagunkról, milyen az önérzetünk, szeretjük, szépnek látjuk-e önmagunkat? – ezek mind-mind olyan kérdések, amelyek a szexualitás fontos részét, illetve alapját képezik – hangsúlyozza dr. Kovács György, aki üdvözli, hogy a patriarchális egészségügyi irányzatokból a matriarchálisabb medicina felé megy a világ, különösen a nőgyógyászat, amely a hölgyek egészségét, életminőségének javítását hivatott támogatni.

Csodák nincsenek, de érdemes a testi-lelki összhangért minden követ megmozgatni

– Az esztétikum mellett természetesen funkcionális tényezők is vannak, amikor a külső nemi szervek lézeres és műtéti eljárásairól beszélünk. Nagyobb méretű kisajkak esetén például az extra bőr vagy zsír zavarhatja a pácienst mozgás, illetve az intim együttlétek közben. Ezen lehet segíteni – fűzi hozzá a nőgyógyász, aki fontosnak tartja a páciensek kölcsönös bizalmon alapuló és transzparens tájékoztatását, ugyanis akármennyire professzionális, korszerű eszközökkel és akármilyen tapasztalt orvos végzi a beavatkozást, csodák, illetve 100%-os megoldások nem léteznek.

– Lézerrel a kisajkakon kisebb mértékű változtatásokat tudunk megoldani, hüvelyen belül pedig a nyálkahártyát lehet szűkíteni, ám ha markánsabban össze kell szűkíteni, ahhoz meg kell operálni az asszonyt (vaginán belül is lehet szűkíteni, fiatalítani). Az anamnézis-felvételt alapos teammunkának tartom a páciens és köztem, hiszen ahhoz, hogy megtervezzük a kezelés módját, menetét, kiterjedt konzultációra van szükség (tudni kell például az életmódjáról, korábbi megbetegedésekről, szülésélményekről, a szexuális életéről, az alkalmazott gyógyszerekről, eszközökről, lubrikációról, vaginális krémekről, az elvárásairól, céljairól, és a lehetséges szövődményeket, következményeket is át kell beszélni) – foglalja össze dr. Kovács György, akit a továbbiakban a fájdalomcsillapításról és a kezelések előnyeiről kérdeztünk.

A kezelés/műtét előtt és után is támogat

– Orvosként az egyik legfontosabb dolgunk, hogy empatikusak legyünk, átérezzük a páciens fájdalmát. Preoperatív tekintve, mindig tájékoztatjuk a beteget, hogy milyen fájdalomcsillapítási módokra van lehetőség, hogy amíg csak szükséges, hasson az adott szer, fájdalmatlan legyen az eljárás, illetve a lábadozás. Ami engem illet, minden betegemnek megadom a telefonos elérhetőségemet, hogy a posztoperatív folyamat se kínzó kérdésekkel, esetleges diszkomforttal járjon, hanem felmerülő témák esetén kapcsolatban tudjunk maradni – osztja meg velünk a szakorvos, aki a teljes értékű intim élet elérésében, visszaszerzésében segíti a hölgyeket.

A lábadozás ideje természetesen a választott eljárás, technika jellegén, komplexitásán múlik, minél agresszívebb egy beavatkozás, annál több idő szükséges a teljes gyógyuláshoz (nagyobb operáció esetén ez akár két-három hónap, de kisebb, lézeres/rádiófrekvenciás beavatkozás után nagyon rövid idő is lehet).

A lézeres eljárás előnyeiről dióhéjban

Az intimlézeres kezelések további előnye, hogy nem igényelnek vágást, varratot, és hogy nem járnak együtt vérzéssel. A biztonságos és gyors módszer után a páciensek szinte azonnal visszatérhetnek a hétköznapi élethez (1 hónapig azonban tartózkodni kell az intim együttléttől, valamint 2 hétig az ülőfürdőzést is kerülni kell), általában fájdalomcsillapítóra vagy antibiotikumos kúrára sincs szükség. Sőt, időlegesen a hüvelyszárazságon is segíthet (a mirigyek ugyanis jobban fognak működni).

További részletekről, legyen szó lézeres, illetve műtéti eljárásokról, és összességében a feminin megújulás témájáról, kérdezze bizalommal dr. Kovács György szakorvost, aki minden tudásával az asszonyok jóllétét szeretné támogatni!