Mit tehetünk mozgásszervi panaszok esetén?

Felmérések szerint hazánkban minden második ember küzd mozgásszervi panaszokkal, amelyek gyakorisága az életkor előrehaladtával fokozódik.

Az idő múlásával az időskori mozgásszervi problémák egyre nagyobb kihívást jelentenek, amelyek közé leggyakrabban a gyulladásos ízületi panaszok és az artrózisos, kopásos betegségek tartoznak. A mozgásszervi panaszok körébe tartoznak még a lágyrész területek gyulladásos problémái, amelyek lehetnek sportbalesetek vagy éppen hosszú évekig tartó egyoldalú terhelés következményei. Ide tartoznak a húzódások, izomszakadások, valamint részleges vagy teljes szalagszakadások is.

A diagnózis felállítása során rendkívül fontos a megfelelő vizsgálatok elvégzése, ideértve az ízületi- és izom ultrahang vizsgálatot, valamint szükség esetén Rtg, MR és CT vizsgálatokat is, amelyek partnereink közbenjárásával elérhetőek centrumunkban. A kezelés szempontjából számos szakterület kerülhet szóba, mint például a reumatológia, ortopédia, traumatológia, köszvény esetén belgyógyászat vagy pikkelysömör esetén bőrgyógyászat.

A terápiás lehetőségek között gyógyszeres kezelés, gyógytorna, alternatív terápiák, intraartikuláris injekciók, kollagén és hyaluronsavas injekciók, valamint lökéshullámterápia is szerepelhet.

Az egészséges életmód és megfelelő táplálkozás is kulcsfontosságú a mozgásszervi problémák megelőzésében és kezelésében. A helyes étrend, a kalóriatáblázatok és receptgyűjtemények segítségével, valamint életmódtanácsadással hatékonyan lehet támogatni a betegek gyógyulását és az újabb sérülések elkerülését. Éppen ezért a dietetikai szakrendelésen való részvétel jó döntésnek bizonyulhat annak érdekében, hogy fájdalom- és panaszmentesen teljes életet éljünk.

A mozgásszervi panaszok és a mozgásszegény életmód összefüggése szoros kapcsolatban állhat a kardiológiai panaszokkal. A mozgásszervi problémák, például ízületi fájdalmak, hátfájás vagy izomgyengeség, gyakran eredményezhetnek csökkent fizikai aktivitást, ez pedig hozzájárulhat a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásához és súlyosbodásához.

Az aktív életmód, rendszeres testmozgás és fizikai aktivitás viszont segíthet csökkenteni ezeket a kardiológiai kockázati tényezőket. A rendszeres testmozgás javítja a szív- és érrendszer működését, csökkenti a vérnyomást és a koleszterinszintet, valamint segít a testsúly kontrollálásában és az általános egészség fenntartásában. Ezért fontos az egészséges életmód kialakítása és a rendszeres testmozgás gyakorlása a kardiológiai betegségek megelőzése és kezelése érdekében.

Kaposváron, a TritonLife Kapos Medicalnál minden itt felsorolt szakrendelés elérhető, ezért amennyiben panasza van, forduljon bizalommal centrumunkhoz! Időpontfoglalásra lehetőség van IDE kattintva, vagy személyesen centrumunk recepcióján a Petőfi tér 2-3. alatt, illetve telefonon a +3620 515 2594, +3620 521 0277, +3620 245 8585 telefonszámaink valamelyikén.