Köszönet a TritonLife Duna Magánkórháznak
László László (Google-értékelés)
Bár szívsebésznek készült, ortopéd-traumatológus lett. Számos tudományos előadást és publikációt jegyez, elismerések birtokosa, műtéttechnikai eljárások reformálója, sok beteg hálás neki türelméért, szaktudásáért. Élete a hivatása, de most új időszámítás kezdődik a munkájában. Ismerjék meg Dr. György Zoltán Magort, a TritonLife Medical Center csapatának gerincgyógyász szakorvosát!
Ki az a gerincspecialista? A válasz egyszerűnek tűnhet: olyan orvos, aki gerincbetegségek kezelésére szakosodott. Ám valóban specialistát igényel ennek a betegségcsoportnak a kezelése? Dr. György Zoltán Magor szavai egyértelműek: a gerincbetegségek gyógyítása igazi csapatmunka, ettől hatékony a betegellátás. Ha innen nézzük az eredeti kérdésünket, és egyszerűsítjük a választ: a gerincspecialista orvos az, aki összefogja és koordinálja a gerincbetegek ellátását. Dr. György Zoltán Magor, saját jellemzése szerint, szeret mindent tudni és mindig előre tudni. Vezetőként is fontos volt neki, hogy – mint fogalmazott – lehetőségei szerint elsőként érkezzen és utolsóként távozzon a kórházból, hogy bizalmi légkörben dolgozhasson munkatársaival.
A fiatal szakember Marosvásárhelyen kezdte az orvosi egyetemet, de Budapesten fejezte be –2007-ben a Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karán diplomázott. Mint mesélte, gyermekkorában sokszor volt kórházban egy egészségügyi probléma miatt, és már akkor eldöntötte, hogy orvos lesz. Erre édesanyja is biztatta, sőt a pályaválasztáskor példa volt előtte kardiológus nagybátyja is. Talán miatta gondolt egyetemistaként először a szívsebészetre, de végül ortopéd-traumatológus orvosként szakvizsgázott, 2014-ben.
„Közben azonban egy pillanat alatt beleszerettem a gerincsebészetbe, amikor az Országos Gerincgyógyászati Központba kerültem gyakorlatra” – idézi a múltat a doktor úr. Akkoriban igazi „alma matert” jelentett ez a hely nekünk. Bár 2008-ban még csak két műtő volt, és szinte sorsot kellett húznunk, hogy ki mehet be, igazán nagy szó volt, hogy ott lehettünk. 2009 őszén új időszámítás indult, hiszen elkezdődött egy nagyon emlékezetes és kemény rezidens időszak, ami közel 300 gerincműtéttel zárult. Tíz év alatt a szakmám a hivatásom lett. 2019-től a közelmúltig vezettem az Országos Gerincgyógyászati Központ legnagyobb gerincsebészeti osztályát.”
A kíváncsiság és a tudásvágy hajtja a mai napig Dr. György Zoltán Magort, aki nemcsak a mozgásban rejlő életet, de az életben rejlő mozgási lehetőséget is megtalálja. A TritonLife Gerincgyógyászati Központ vezetőjeként várja a gyógyulni vágyókat, és ha szükséges, műtéti beavatkozásokkal is segít orvosolni a problémákat. Úgy véli, igazi eredményt a gyógyulásban páciens és orvos együttműködése hozhat, amennyiben a sikeres műtétet mindig egy sikeres rehabilitáció követi, ugyanis csak ez a kettő alkothat egy egészet.
„Már korábban is gondoltam rá, hogy »saját lábra állok«, hiszen az elmúlt évek megfeszített munkával teltek, szinte nem is láttam felnőni a most 9 és 6 éves kislányainkat. A feleségem ügyészi hivatása is egész embert kíván, de mindkettőnknek a család az első. Most még furcsa, hogy tárgyalásokra kell járnom, olyan képességeimet is meg kell mutatni, amelyekről nem is tudtam, hogy vannak, de ezt a kihívást lehetőségként élem meg. Most először határidőnaplót is kellett vennem, hiszen egészen más ritmusban telnek nyár vége óta a napjaim a műtőn kívül. Sok energiát és időt beletettem a szakmai fejlődésbe, és csak a megoldandó feladatot láttam magam előtt. Mindig is volt bennem egyfajta iskolateremtési vágy, hogy a jót, az építő tudást átadhassam. Most úgy érzem, ez megadatik, hiszen egy rendkívül jól szervezett, támogató és inspiráló környezetben vagyok.”
Nem tudni, hogy az újonnan szerzett határidőnaplóban jelölik-e a névnapokat, de afelől nincs kétség, hogy a doktor úrnak a Panni, Tünde és Berva neveket fel sem kell jegyeznie, hiszen kívülről tudja, nem beszélve a Mátráról, Csepel Túráról, Pannoniáról, vagy éppen a Danuviáról. Dr. György Zoltán Magor ugyanis szabadidejében motorátalakítással foglalkozik, és nemcsak a manuális tevékenységgel, hanem a veterán és az újabb motorcsodák szakirodalmának tanulmányozásával is. Kikapcsolódást jelent még számára a főzés és az utazás, még ha nem is mindig motorral, de mindig a családdal.
László László (Google-értékelés)
Bajzák Davis Erika, 2024