

18-21. heti, második trimeszteri genetikai ultrahang
A várandósság szakaszait végigkísérő ultrahangszűrések elsődleges célja a fejlődési rendellenességek kiszűrése, valamint, hogy megelőzhetővé váljanak a szüléssel járó szövődmények. Ezek a szűrések így nemcsak a magzat, de a kismama egészségének biztosítását is szolgálják.
A terhesség 18-19. hetében (második trimeszter) végzett ultrahang vizsgálat nem kizárólag a Down-kór szűrésére fókuszál. Célja, hogy a magzat minél több anatómiai struktúráját átvizsgálják.
Vizsgálják a szívet, a tüdőt, a gerincet, az arc- és agykoponyát, az agyi struktúrákat, a belső szerveket, a végtagokat, a hasfalat, stb. illetve számos olyan apró jelet, ami utalhat valamilyen rendellenesség vagy kromoszómahiba meglétére.
A vizsgálat alkalmával a méhlepény egészséges működése is ellenőrzésre kerül és a magzatvíz mennyiségét is megállapítják. A méhnyak hosszának megállapításával jól szűrhetők a koraszülésre hajlamos terhességek.
Ebben a korban már megállapítható a magzat neme.
Az ultrahang vizsgálat nem igényel különösebb előkészületet, a nap bármely szakában elvégezhető. Teljesen fájdalommentes noninvazív eljárás, mely bármikor ismételhető, hiszen nem jár sugárzással, nincs egészségkárosító hatása. Az ultrahangvizsgálatok időtartamát annak célja, az abból nyerhető információ teljessége határozza meg. A terhességi ultrahangvizsgálatok elvégzésének sikerességét befolyásolhatják különböző nehezítő körülmények, például a várandós hasfalának vastagsága vagy a magzat elhelyezkedése is.
Cikkek

A világ élvonalában fejleszti tudását a TritonLife magzati ultrahangspecialistája

Genetikai ultrahang: a legfontosabb magzati szűrővizsgálatok a várandósság alatt

Babamozi - 5D ultrahang vizsgálat

Panoráma tesztek

Magzati szívultrahang: egy speciális szaktudást igénylő vizsgálat

Virtuális méhtükrözés

Ultrahang vizsgálatok a trimeszterek alatt
