

Vese eltávolítás
Nyitott vese eltávolítás | 1 599 000 Ft |
Laparoszkópos vese eltávolítás | 1 799 000 Ft |
Tünet nélkül is kialakulhat
A vese a kiválasztó szervrendszer egyik legfontosabb része, megbetegedésének számos oka és fajtája lehetséges. A veseelváltozások kialakulásának kockázatát többek között a magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás, dohányzás növelheti. Az életkor előrehaladtával a tumor megjelenésére nagyobb az esély. Fontos tudni, hogy a daganatos elváltozások 99%-ban nem járnak tünetekkel- csupán az előrehaladott állapotra utaló véres vizelet, deréktáji fájdalom alapján gyanakodhat a beteg. A legtöbb esetben véletlenszerűen derül fény a tumorra - például egy hasi ultrahang során.
A tumoros elváltozásokon a kis százalékban előforduló jóindulatú daganatok (benignus), illetve a legtöbb esetben előforduló rosszindulatú daganatok (malignus) megjelenését értük. A jóindulatú elváltozás a veseciszta, mely, ha nagyon megnő, ritkán panaszokat okozhat. Gyulladásos gócként viselkedve problémás a zsugorvese is, de laparoszkópos műtéttel mindkettő remekül eltűntethető.
Akkor sem feltétlenül kell megijedni, ha rosszindulatú tumorral szembesül az ember! Ugyanis a kisméretű – vagyis legfeljebb pár centis nagyságú – daganat kimetszhető a vese szövetállományából, amennyiben elhelyezkedése ezt lehetővé teszi. Szerencsés eset, ha a szerv külső oldalán, könnyen megközelíthető részen található. Így a kimetszés nem veszélyezteti a vese tökéletes működését és utókezelésre sincs szükség – mondja dr. Zóber Tamás, hangsúlyozva, a Róbert Magánkórház laparoszkópos műtéttel az egyszerűbb vesebeavatkozásokat tudja elvégezni.
Egy vesével is van élet!
Abban az esetben, ha a kicsi tumor a vese belsejében fejlődött ki, vagy túlságosan nagy a mérete, a kimetszésre sajnos nincs mód. Egyedüli megoldást a vese teljes eltávolítása jelent – ugyancsak laparoszkópia alkalmazásával. Amennyiben az egyik vese fejlődési rendellenesség miatt a növekedésben elmaradt és panaszokat okoz, szintén indokolt a teljes eltávolítás. Jó hír, hogy ez a páros szerv akkor is tökéletesen betölti szerepét, ha a továbbiakban csak egy vese végzi el a méreganyagok kiválasztását. Az életesély, illetve az életminőség a szerveltávolítás miatt általában nem romlik.
A TritonLife a veseműtét után sem hagyja magára betegeit! Az esetek túlnyomó többségében a műtét után nincs szükség utókezelésre, csak szigorú utánkövetésre – az esetleges helyi kiújulás vagy távoli áttét kialakulása miatt. Ezek a kontroll vizsgálatok – ultrahang, CT, laborvizsgálatok – később egyre ritkábbak, hiszen a tumor kiújulásának, illetve a távoli áttét kialakulásának valószínűsége idővel csökken.
„Kulcslyuk” a hasban
Esztétikai szempontból fontos, hogy a páciens hasát az operáció során nem metszik fel, csupán 3-4, egy centiméteres „lyukat” alakítanak ki a hasfalon és ezeken keresztül történik a műtét. Az operáló sebész orvos „szeme” az egyik lyukon bevezethető, kicsi, vékony kamera. Ez a laparoszkópia lényege.
Az altatásban végzett műtét során- térfogatnövelő céllal- a beteg hasát széndioxiddal fújják fel. Az operáció átlagosan 2-3 órát vesz igénybe, de ezt a tumor, illetve a ciszta paraméterei nagyban befolyásolhatják. A ciszta rövidebb műtétet jelenthet, a tumor azonban bonyolultabb eset.
A laparoszkópos eljárás óriási előnye, hogy a kisméretű, hasfalon metszett seb a beteg számára minimális fájdalommal jár, ezért a műtét másnapján már könnyedén felkel. Azonban az alig látható seb megtévesztő: a test belsejében nagyméretű vágásoknak, metszéseknek kell begyógyulniuk. Ezért a páciens 2-3 hétig csak könnyű fizikai tevékenységet végezhet, például otthonról kényelmesen dolgozhat.
Korszerű eszközök, nagyfokú kényelem
A műtét megtervezése és a beavatkozás mindig CT-vizsgálat és a beteg teljes kivizsgálása alapján történik. Az elváltozás diagnosztizálástól számítva nagyjából egy hónapon belül sor kerül az operációra – természetesen sürgős esetben korábban. Egyszerűbb veseműtétnél elegendő, ha a beavatkozás napján foglalja el az ágyát a beteg, másnap már haza is mehet – például cisztaeltávolításnál. A vesetumor már megköveteli, hogy a műtét után 1-2 napig kórházi körülmények között lábadozzon a páciens.
A TritonLife által nyújtott komfortérzet, a nyugodt körülmények, a jó légkör, az ápolók figyelmessége sokat hozzátesz az itt dolgozó kiváló orvosok munkájához. Mindezek mellett arra törekszik, hogy mindig a legmodernebb eszközökkel dolgozzon.