ADHD kivizsgálás - komplex csomag gyermekek részére (4-18 év között)

ADHD kivizsgálás - komplex csomag gyermekek részére (4-18 év között)


Az ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar) az egyik leggyakoribb gyermek- és serülőkori viselkedési zavar, melynek jellemző tünetei a nagymértékű figyelmi nehézségek, impulzív viselkedés, nyugtalan magatartás (hiperaktivitás), mely megnehezíti a gyermek óvodai, vagy iskolai beilleszkedését és kihatással lehet kognitív teljesítményére. Az ADHD-tünetegyüttes kora gyermekkorban kezdődik, már kétéves kor körül is észlelhetők lehetnek jellegzetes tünetek, amelyek többnyire a serdülőkor végéig okoznak jelentős nehézségeket, és az esetek egy részében felnőttkorban is fennmaradnak.
Tudnivaló, hogy hasonló tüneteket más problémák is előidézhetnek (pl.: idegrendszeri éretlenség, specifikus tanulási zavar, értelmi fejlődés késése, depresszió, érzékszervi problémák vagy negatív életesemények, illetve családi, környezeti hatások következtében kialakuló viselkedésproblémák), ezért a differenciáldiagnosztika igen fontos.


Mikor gyanakodhatunk az ADHD jelenlétére?

• Ha a gyermek impulzív, türelmetlen, nyugtalan, viselkedését nem tudja kontrollálni, figyelmét nem képes fenntartani, fókuszálni. Ezek a tünetek különböző helyzetekben (iskola, óvoda, család stb.) egyaránt megjelennek.
• Ha a gyerek túlzottan izgő-mozgó, kifáradhatatlan, nehezen ül meg a fenekén szertelen, sokszor balesetezik, a veszélyhelyzeteket nem mindig érzékeli. 
• Ha nehezen szabályozza érzelmeit és viselkedését, sokszor meggondolatlanul cselekszik, féktelen, esetleg dühkitörések jellemzik, szabálytartása nehézkes.
•  Iskolásként képességeihez mérten alulteljesít , vagy teljesítménye hullámzó, figyelmetlen, vagy figyelme könnyen terelődik, esetleg tartós terhelésre könnyen elfárad. A tanórákon zavarja közbeszólásaival a többieket, nem képes a sorát kivárni, vagy lemarad a tevékenységek során, nem követi a tanóra menetét, nem tudja, hogy mi a feladata. Felszerelései hiányosak, könnyen elveszíti a dolgait.


Hogyan történik az ADHD kivizsgálás?

A TritonLife Gyógypedagógiai Központ munkatársai teamet alkotva vizsgálják a bejelentkező gyerekeket, a vizsgálaton túl pedig tanácsokkal, terápiás és fejlesztési lehetőségekkel is támogatják őket és a szülőket. Szakmai csapatunkat 
Dr. Grundmann Lilla gyermekpszichiáter,
Dr. Jókay Kinga gyermekgyógyász és 
Nagy Emese Melinda neuropszichológus képviselik.
Ha felmerül a gyógypedagógiai vizsgálat, vagy konzultáció szükségessége, akkor gyógypedagógus kollégáink is készségesen állnak rendelkezésükre.

ADHD kivizsgálási csomagunk 259 920 Ft helyett most kedvezményes áron vehető igénybe:
249 000 Ft 
 

A CSOMAG TARTALMA:
Anamnézis felvétel, szülői első konzultáció 19 990 Ft
Neuropszichológiai kivizsgálás 1. alkalom 19 990 Ft
Neuropszichológiai kivizsgálás 2. alkalom 19 990 Ft
Neuropszichológiai kivizsgálás 3. alkalom 19 990 Ft
Gyermekgyógyászati komplex vizsgálat 50 990 Ft
Személyre szabott laborvizsgálat
(gyermekgyógyászati vizsgálat részeként, tartalma szakorvosi felmérés alapján kerül meghatározásra)
29 990 Ft
Nyugalmi EKG
(gyermekgyógyászati vizsgálat részeként)
18 990 Ft
Gyermekpszichiátriai felmérés 79 990 Ft
ÖSSZESEN

259 920 Ft helyett 249 000 Ft

A vizsgálatok egyesével is igénybe vehetőek, ebben az esetben a vizsgálat listaára kerül kiszámlázásra. 

A vizsgálat menete:

• Klinikai pszichológiai első interjú, fejlődéses anamnézis felvétele, klinikai kérdőívek alkalmazása.
• A gyermek neuropszichológiai szemléletű vizsgálata (figyelmi funkciók, munkamemória és emlékezeti képességek, végrehajtó funkciók, érzelmi szabályozás, szociális készségek vizsgálata, szükség esetén intellektuális képességek (IQ) felmérése), mely a gyermek életkorának és problémájának függvényében 2-3 alkalmat vesz igénybe.
• Gyermekpszichiáter által végzett, megfigyelést is tartalmazó specifikus vizsgálat.
A vizsgálati folyamat része egy általános gyermekorvosi vizsgálat és egy vérvétel, mely feltérképezi a gyerek általános egészségügyi állapotát, fizikai jóllétét. 
A pontos diagnózis felállításához szükséges a gyermekkel folyamatos kapcsolatban álló pedagógus által írt óvodai vagy iskolai pedagógiai vélemény. A pedagógiai vélemény megírásához támpontot ad a csatoltan letölthető szempontrendszer.


Milyen kezelési lehetőségek vannak ADHD diagnózis esetén?

Az időben megszülető diagnózis, és a hozzá illeszkedő további kezelések segíthetnek abban, hogy a gyermekek könnyeben teljesítsenek az iskolában, hatékonyabban figyeljenek, a közösségbe könnyebben beilleszkedjenek, mérséklődjenek a magatartás problémáik, a serdülőkorúak könnyen meg tudják szervezni napjaikat, feladataikat, időbeosztásukat. Ezáltal megelőzhetővé válhat a különböző pszichés problémák későbbi előfordulása, valamint megőrizhető a gyermekek harmonikus személyiségfejlődése. 


Leggyakrabban alkalmazott terápiás lehetőségek:

• kognitív-viselkedésterápia
• gyógyszeres kezelés (6 éven felül!)
• szülőkonzultáció, szülőtréning
• különböző fejlesztések (mozgásfejlesztés, gyógypedagógiai fejlesztés)
• pszichoterápia